Yardım ve Bağışlar

"Yardım ve Bağışlar eğitimi, şirketlerin toplumsal sorumluluk projelerine ve bağış aktivitelerine nasıl etik bir yaklaşım sergileyebileceğini vurgular. Bu eğitimle, yardım ve bağışların nasıl şeffaf, dürüst ve uygun bir şekilde yönetileceğini öğrenin. Topluma katkıda bulunmanın yanı sıra, şirketin itibarını ve değerini artırmanın önemini de kavrayın. Doğru adımlarla, hem topluma hem de işinize değer katalım!"

Eğitim Bölümleri

Sosyal sorumluluk stratejisi olsun veya olmasın, kurumsal dünya vatandaşlığı ortak paydasında buluşan birçok şirket, doğal ve sosyal yaraların sarılması için seferber oluyor; imkanları dahilinde destek programları açıklıyorlar. Burada ortaya çıkabilecek risklerin etkin yönetimindeyse sorumluluk hepimize düşüyor.

  • Bağış gerçek, kayıtlı ve faal bir sivil toplum örgütüne mi yapılıyor?
  • Yolsuzluk, çıkar çatışması ve dolandırılma riski var mı? 
  • Bağış bir politik risk içeriyor mu? 
  • Kara paranın aklanması ve terörün desteklenmesi riski mevcut mu? 
  • Bağış yapılan konu veya kurum ile ilişkilendirilmek şirketimiz için bir itibar riski yaratabilir mi? 
  • Şirket politikalarına uygun olarak, ilgili departmanların ön onayı alındı mı? Sorularını bağış yapma kararı vermeden önce mutlaka kendimize sormalıyız.

Bağış yaparken şirketimizin itibarını göz önünde bulundurarak ve şirketimizin politikalarına uygun şekilde hareket ederek bağışların; siyasi, kişisel veya diğer çıkarlarla ilişkilendirilmesinin mümkün olduğunca önüne geçmeliyiz. 

Bağış ve yardımların temel amacı toplumsal sorumluluklarımızı yerine getirmek, ortaklarımız ve çalışanlarımızda bir kurumsal sorumluluk bilinci oluşturmanın yanı sıra sosyal ve toplumsal ihtiyacı karşılamak ve kamuya yarar sağlamaktır.  

Eğitim türü

Temel eğitim

Süre

5 dakika

Zaman yönetimi

Eğtimi dilediğiniz yerde durdurup kaldığınız yerden izlemeye devam edebilirsiniz.

Dil

Türkçe

Rehber

Şirketler içi Rekabet Kurumu Yerinde İncelemeler Sırasında Yapılacaklar Rehberi

Plaform

Dijital interaktif