Dile Getirme Kültürü

"Dile Getirme Kültürü eğitimi, şirketlerde açık iletişimin ve çalışanların seslerini duyurmanın önemine vurgu yapar. Bu eğitimle, çalışanların endişelerini ve fikirlerini güvenle paylaşabileceği bir ortamın nasıl oluşturulacağını keşfedin. Sağlam bir dile getirme kültürü, şirket içi güveni artırır, potansiyel sorunları erken tespit eder ve iş ortamını daha üretken kılar. Daha adil ve şeffaf bir iş yerini birlikte inşa edelim!"

Eğitim Bölümleri

Başkalarının itibarını zedeleyecek veya haksız suçlamalar içeren ihbarlar yapmaktan kaçınmalısınız. Bildirimde bulunmanızı gerektiren durumlarda eğer elinizde iddianızı destekleyecek kanıtlarınız varsa bunları da sunmalısınız. Ancak bu her zaman mümkün olamayabilir, bildirimde bulunmak için böyle bir zorunluluğunuzun olmadığını ve inceleme kapsamında gerekli kanıtların şirket tarafından araştırılacağını da unutmayın.

Yanlış veya eksik bilgilerle yapılan bildirimler, durumun doğru bir şekilde değerlendirilmesini ve gereken önlemlerin alınmasını zorlaştırabilir. Bu nedenle; etik bildirim yaparken mümkünse detaylı, doğru ve somut bilgilere dayanmak önemlidir. 

İhbar hattının kullanımı, çalışanların gizlilik ve koruma politikalarına uygun olarak gerçekleştirilir. İhbar edenlerin kimlikleri gizli tutulur ve herhangi bir olumsuzluk yaşamamaları için gerekli önlemler alınır. 

Doğru kanalları kullanarak ihbarda bulunmak, bildirimin doğru yerlere ulaşmasını ve gereken önlemlerin zamanında alınmasını kolaylaştırır. 

Eğitim türü

Temel eğitim

Süre

6 dakika

Zaman yönetimi

Eğtimi dilediğiniz yerde durdurup kaldığınız yerden izlemeye devam edebilirsiniz.

Dil

Türkçe

Rehber

Şirketler için Rekabet Kurumu Yerinde İncelemeler Sırasında Yapılacaklar Rehberi

Plaform

Dijital interaktif